Írsko - veni, vidi, pracoval som...

Autor: Juraj Sekereš | 27.3.2016 o 21:43 | Karma článku: 5,35 | Prečítané:  1563x

Ak ste sa ešte nerozhodli, kam toto leto, navštívte Írsko. Je to krásna zelená krajina, ktorá vám ponúkne pokoj a dodá duševnú silu.

Leto 2015 - môj prvý stret s prácou v zahraničí. Nebolo ľahké opustiť kamarátov a zahodiť celé leto, no túžba spoznať novú krajinu a kultúru zvíťazila. Nakoľko tam pracuje môj brat, nešiel som na "blind". Pamätám si, že to bolo deň po koncoročnom vysvedčení, kedy som sa vybral na cestu do Írska. Uf, prvá cesta lietadlom. Čudoval som sa, že lietadlo s mojím "šťastím" niekde nespadlo. Cestoval som celkom sám, takže som si všímal všetky detaily. 

Počas cesty vlakom z Dublinu do Corku som videl maximálne kravy, lúky, ďalšie kravy a pár domčekov. Bolo mi to vcelku divné, predsa len, Írsko som si predstavoval trochu inak. Poďme ale k podstate veci. Pracoval som v jednom rezorte, ktorý sa volal Fota Island Resort. Ľudovo povedané, je to maličký ostrov, na ktorom je veľa malých domčekov, a jeden veľký hotel. Pracoval som ako housekeeper (upratovač). Tomu letu však počasie vôbec neprialo, tak ani roboty nebolo nejak extra veľa. No za mesiac práce som si uvedomil, kto je v zahraničí domáci, a kto len prišelec. 

Dajú vám to pocítiť. Dbajú na to, aby bola práca dokončená včasne, no ich pohodlnosť niekedy nepozná hraníc. Keď padla, Slováci a Poliaci ostali v robote, aby dokončili, čo Íri nestihli. Bola to piatková a sobotná rutina (v tie dni bolo "busy"). No potom, čo som sa dostal do skupiny k Írom, razom som pochopil, ako sa dá ľahko (ne)pracovať. Prišlo mi to, akoby vážne brali len prestávku na čaj s mliekom. Bolo milé vidieť, ako si počas pauzy na čaj úradníci v oblekoch a kravatách políhali na trávu v krásne upravenom parku. 

Krajina má, každopádne, svoje čaro. Pocítite ho, keď prídete ku pobrežiu. Sila vetra, kvapky vody odrazené od skál, škrekot čajok a vôňa kvetov vás zaručene chytia za srdce.  

Krajinu sa rozhodne oplatí vidieť a nočný život je taktiež perfektný. Veľkosť vašich problémov pochopíte, keď sa postavíte na okraj 30 metrového útesu a pozriete sa dolu. Ak ste to ešte nestihli urobiť, urobte to, kým to tam úplne nestmavne! ;)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Dva návody, ako uspieť s novou politickou stranou

Zdá sa, že slovenský volič si bude musieť ešte nejaký čas vystačiť s dnešnou ponukou. Ibaže by Babiš založil pobočku ANO v Bratislave

KOMENTÁRE

Trúfalosť Ruska v Sýrii

Posmech Západu zo zastaranej armády akosi ignoruje podstatu: Putin nepozná škrupule.


Už ste čítali?