Ako sa nenechať znechutiť médiami

Autor: Juraj Sekereš | 26.3.2016 o 8:43 | (upravené 26.3.2016 o 22:51) Karma článku: 4,99 | Prečítané:  743x

Čo všetci vidíme, keď si otvoríme oči? Biedu, násilie, strach či nenávisť? Je ozaj potrebné na svet pozerať otvorenými očami? Možno by nám pomohlo, keby sme ich nechali trochu prižmúrené...

Jedného pekného večera som sa rozhodol, že si pozriem televízne noviny. Pred pár rokmi som na ne zanevrel, no chcel som pochopiť, čo na nich môj otec stále vidí. Poviem vám, odporúčam ich každému, kto má problémy s nízkym krvným tlakom. Vašu hypotenziu to zaručene odstráni a stály divák sa tak môže tešiť z dlhotrvajúceho zdravia. 

Začalo to nevinnou reportážou o tom, ako si nevážime životné prostredie. Je veľmi nemilé vidieť, ako si dokážeme nevážiť ten kus zeme, za ktorý naši praotcovia museli položiť život. Nelegálne skládky odpadu, chemikálie v riekach či potokoch... Toto všetko sa, žiaľbohu, stáva každodennou rutinou. 

Šmejdi okradli ďalšiu starenku, kopec mladých znova zomrelo na cestách, a politici sa zas a znova riadia starým, námorníckym heslom: "Každý kormidelník si uleje, keď posádka zaspí." Ani si to neuvedomíte, no tieto informácie vás nabijú zvláštnou energiou. Cítite znechutenie, smútok, ľútosť či hnev... No nič s tým nemôžete urobiť. Vykúpením je pre vás informácia o tom, že sa v bratislavskej ZOO narodila malá opička. Vážne je legálne, týmto kŕmiť ľudí?! Reklama uprostred je chvíľou "odpočinku" vášho mozgu, ktorý sa príliš často pozastavuje nad krutosťou okolitého sveta. Chcú teda médiá docieliť, aby nám tieto udalosti prestali byť nepríjemné, a pripraviť nás tak na niečo ešte horšie? 

No kde hľadať pravdu a objektívne fakty? Asi znova ostanem pri dobrej knihe či dokumentárnom filme, a uzatvorím sa vo vlastnej bubline. Nie najšťastnejšie riešenie, no nepokladám ho ani za zúfalé. Možno som ešte len nedospel do štádia, kedy sa stáva vymývanie mozgov neoddeliteľnou súčasťou každého dňa. A snáď ani nedospejem...  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Je tu pakt o neútočení: Vláda, extrémisti, propaganda

České ministerstvo vnútra vytvorilo tím pre boj proti propagande. Slovenská reakcia ostáva nulová.

EKONOMIKA

Fico zabral Gabčíkovo, aby ho opravil. Ani po mesiacoch s tým ani nezačal

Celý spor je na medzinárodnej arbitráži.


Už ste čítali?